Home » Nezaradené » Aktuality z mikroregiónu Čierna Hora: „Úspešný paralympionik Miroslav  Haraus z Ľubovca“

Aktuality z mikroregiónu Čierna Hora: „Úspešný paralympionik Miroslav  Haraus z Ľubovca“

Neďaleko Prešova v obci Ľubovec žije Miroslav Haraus, mladý paralympionik, ktorý všetok svoj voľný čas venuje športu a svojou húževnatosťou sa zaradil medzi tohtoročných medailistov  XI. zimných paralympijských hrách v Sochi. Na rozdiel od paralympiády 2010  v Kanade, kde si vybojoval brondzovú medailu, tentoraz sa mu podarilo so svojím navádzačom Marošom Hudíkom získať striebro v mužskom zjazde zrakovo postihnutých lyžiarov.

„Nejazdím pre krásu, ale na rýchlosť a na výsledok“ …to sú slová mladého medailistu, ktorý sa snaží reprezentovať  Slovensko, svoju krajinu a Ľubovec, svoju obec v ďalekom svete, nebojí sa prekážok, ktorý mu život priniesol… Je príkladom pre mnohých, ktorí aj keď zdraví, nedokážu nájsť zmysel svojho života.

Miroslavovi Harausovi udelila starostka obce Ľubovec Mgr. Jozefína Štofanová čestné občianstvo, ako poďakovanie za jeho úspechy v športe a po príchode z každej paralampiády ho v obci vítajú s radosťou na slávnostnom posedení, kde sa môže so svojimi zážitkami podeliť so svojimi fanúšikmi, priateľmi a občanmi Ľubovca.


Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *